top of page
marcin-odyniec_2022-10-05_21-40-12_zespol_032_move_1080x1080.jpg

Marcin Odyniec

saksofon sopranowy • altowy • tenorowy • barytonowy

DZIK na Saksie:

​solo na saksofonie / do podkładów • Live Act
występ w duecie z DJem • DJ & Sax Live Act
w zespole • duet / trio / większe zespoły​

marcin.odyniec_s8a3171_1920x1080.png
DZIK na Saksie - logo

Zaproś Dzika na:

Uciekł dzik z lasu... i co dalej?

Marcin Odyniec zajmuje się różnymi rzeczami. Jest przedsiębiorcą, menadżerem, konferansjerem, DJem, muzykiem multiinstrumentalistą, ale przede wszystkim — saksofonistą. Od wielu lat czynnie działa na polskim rynku muzycznym — artystycznym i eventowym. Jest band leaderem zespołu SaxAndSix, w którym występuje jako saksofonista i gitarzysta.


Saksofony występują w różnych odmianach (i rozmiarach), a Marcin potrafi grać na wszystkich. Gra więc na saksofonie sopranowym (jak Kenny G czy Branford Marsalis), altowym (jak Candy Dulfer czy Eric Marienthal), tenorowym (jak Michael Brecker czy Tim Cappello) oraz barytonowym (jak Dick Parry z Pink Floyd). Koncertuje jako solista, członek mniejszych i większych zespołów, głos wiodący, lub towarzyszący, a niekiedy nawet w orkiestrach.


Marcin od dziecka ma talent do szybkiego zapamiętywania i powtarzania melodii ze słuchu oraz ogromną łatwość improwizowania (tzw. relatywny słuch absolutny — harmoniczny i barwowy). Będąc jeszcze niemowlakiem nucił sobie pod nosem melodie zasłyszane w TV (jak temat z filmu „Czterej Pancerni”), co lubi wspominać jego mama. Wcześniej śpiewał, niż mówił. Łatwość ta pomaga mu do dziś w pracy artystycznej – wciąż potrafi wykonać w zasadzie każdą melodię, którą kiedykolwiek usłyszał, a umiejętności improwizatorskie umożliwiają mu tworzenie muzyki na żywo.
 

Jako saksofonista i showman buduje pozytywną atmosferę zarówno na scenie jak i na widowni. Jego występ jest zawsze pełen energii, niezwykle dynamiczny, porywający publiczność. Dzięki bezprzewodowym systemom nagłośnieniowym bardzo chętnie wychodzi ze swoim występem bliżej do słuchaczy, zaskakując ich w ten sposób przełamywaniem barier i nawiązywaniem bezpośredniego kontaktu.


Solo Sax Live Act
Występując solo korzysta z odpowiednio przygotowanych i dobranych podkładów muzycznych, szczególną uwagę przykładając do ich jak najlepszej jakości. Dysponuje zestawem profesjonalnych mikrofonów bezprzewodowych oraz przydatnymi procesorami dźwiękowymi. W razie potrzeby jest samowystarczalny i elastyczny w zakresie nagłośnienia i dostosowania się do zastanych warunków.
Repertuar to w pierwszej kolejności powszechnie znane utwory, w których główną rolę gra
saksofon, ale oczywiście nie tylko. Przygotowując swoje solowe występy każdorazowo
układa program pod konkretne wydarzenie i oczekiwania.

Nagrania Dzika

Grał Dzik na Saksie razy kilka, aż nagrali Dzika!